KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12419024
*
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 19:04:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 18:28:52
1
1.100 kr
18/3 18:59:44
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa germany madeira max römer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25
*
Max Römer
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 18:28:52 | 1 | 1.100 kr |
18/3 18:59:44 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa germany madeira max römer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25